Realizujemy

Patronujemy

Wspiera nas

Znani Wózkowicze - Nick Vujicic

źródło: http://www.novosti.rs/upload/images/2012//09/13n/rep-nik-vujicic.jpgMało jest osób tak niezwykłych i z takim dystansem do siebie jak on. Wiele osób na jego miejscu nie umiałoby się odnaleźć. Jednak on potrafił. O kim mowa? Tą osobą jest Nick Vujicic. Urodził się w Australii choć ma pochodzenie serbskie. Jego rodzice, ojciec pastor i matka pielęgniarka byli początkowo bardzo zszokowani po urodzeniu Nicka, gdy zobaczyli że jest chory na zespół tetra-amelia, polegający na tym, że nie ma on ani rąk ani nóg. Jedyną częścią ciała, która pomaga mu w różnych czynnościach to zdeformowana stopa z dwoma palcami.

źródło: http://cdn.gospelherald.com/data/images/full/5402/nick-vujicic-in-hawaii.jpgJako dziecko nie uczęszczał początkowo do szkoły gdyż zakazywało tego prawo stanu Wiktoria. Gdy tylko przepisy się zmieniły Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów. Niestety jego odmienność powodowała poniżanie przez kolegów, co odbijało się na jego psychice i doprowadziło do depresji i myśli samobójczych. Mając 10 lat chciał popełnić samobójstwo w wannie poprzez utopienie się. Nie zrobił tego gdyż rozumiał, że rodzice go tak bardzo kochają, że mogliby tego nie znieść.

źródło: http://thechristianbulletin.files.wordpress.com/2013/06/nick-vijucic-wedding-shot.jpgDorastając zaczynał odkrywać nowe możliwości i rozumiał, iż może inspirować innych i dawać im nadzieję i wiarę. Pewnego dnia matka pokazała Nickowi artykuł w gazecie opisujący niepełnosprawnego mężczyznę, który pomimo problemów radził sobie świetnie w życiu codziennym. To uświadomiło mu, iż nie jest sam z takimi problemami i postanowił przeciwstawić się chorobie.


źródło: http://webpraktis.com/sdirmember/999/produk/img-1410269435.jpgZ czasem nauczył się wykonywać czynności dnia codziennego takie jak pisanie, obsługa komputera, golenie, czesanie czy picie wody ze szklanki. Doszedł do takiej perfekcji w używaniu swoich dwóch palców u stopy i reszty ciała, że nauczył się jeździć na deskorolce, kopania piłek tenisowych gry w golfa czy serfowania. Jedną z czynności, która sprawia mu radość jest również gra na perkusji.


źródło: http://szokblog.pl/ShareImages/1370411557987.jpgOkoło siedemnastego roku życia został przewodniczącym w szkole i pomagał organizacjom charytatywnym w kampaniach o niepełnosprawności. Wkrótce założył własną organizację „Life Without Limbs” (Życie Bez Kończyn) i zaczął przemawiać w grupie modlitewnej.

W 2005 roku został nominowany do nagrody „Młody Australijczyk Roku”. Ukończył studia „księgowość i planowanie finansów” na Griffith University w Brisbane. Jako młody człowiek bardzo obawiał się, że nigdy się nie ożeni bo żadna kobieta nie będzie chciała z nim żyć. To się jednak zmieniło i 12 lutego 2012 roku zawarł związek małżeński z Kanae Miyaharą a 13 lutego 2013 roku urodził im się syn Kiyoshi James Vujicic.

źródło: http://aetos.pl/wp-content/uploads/2013/06/bez-rak-bez-nog-bez-ograniczen-600.jpgZ jego dotychczasowych osiągnieć można wymienić udział w filmie „Cyrk motyli” i napisanie książki „Life Without Limits” (polski tytuł: Bez rąk. Bez nóg. Bez ograniczeń). Aktualnie Nick jeździ po całym świecie dając nadzieję dzieciom w sierocińcach, spotykając się z ludźmi chorymi na HIV i prowadząc wykłady motywacyjne dla zwykłych osób. Podczas jego odwiedzin w Brazylii jego wystąpienia zapełniły 16 stadionów ludzi. 30 kwietnia 2015 roku Nick Vujicic wystąpi pierwszy raz w Polsce z swoim wykładem motywacyjnym na Inea Stadionie w Poznaniu.