Realizujemy

Patronujemy

Wspiera nas

Film - Nietykalni

źródło: http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390/photosTen film jest trochę jak „Pretty Woman” w męskim wydaniu. Jest w nim fascynacja bogatego kimś ubogim i na odwrót. Mimo, że charaktery i dotychczasowe życie są całkiem odmienne to głównych bohaterów łączy jedno, brak niezależności, którą uzyskują poprzez wzajemne wsparcie.


Czytaj więcej...

Film - Avatar

źródło: http://james-camerons-avatar.wikia.com/wiki/Hell's_GateJeden z nielicznych filmów s.f. gdzie głównym bohaterem jest osoba na wózku. A jednak w tak wielkim dziele, jakim jest Avatar można było to osiągnąć. Uważam, że było to możliwe tylko dlatego iż jest to film amerykański, gdzie jest olbrzymia tolerancja i w zasadzie nie ma różnicy dla scenarzystów i reżyserów, czy główny bohater będzie niepełnosprawny, czarny czy może gejem.

Czytaj więcej...

Sztuka / Hobby

W tym dziale znajdziesz informacje dotyczące szeroko rozumianej sztuki osób na wózkach. Będą to rzeczy takie jak twórczość wózkowiczów ale także np. recenzje filmów i książek dotyczących osób niepełnosprawnych. Przeczytasz także o tym czym zajmują się osoby na wózkach w wolnych chwilach.