Realizujemy

Patronujemy

Wspiera nas

Wolontariat z Klasą 2016/2017

Jako portal wozkowicze.pl objęliśmy patronatem medialnym kolejną edycję projektu "Wolontariat z Klasą" realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO.

Ponadto w ramach tegorocznej edycji projektu począwszy od nowego roku szkolnego odwiedzimy 20 szkołach ponadgimnazjalnych w Wielkopolsce gdzie realizowany będzie program Wolontariat z Klasą. Jest to już kolejna odsłona programu, którego realizatorem jest Stowarzyszenie CREO.

Do tej pory uczestniczyło w niej już ponad 30 szkół i 500 uczniów z Wielkopolski. Teraz czas na kolejnych!


Głównym założeniem tegorocznej edycji projektu WOLONTARIAT Z KLASĄ jest tworzenie Szkolnych Klubów Wolontariatu lub ich rozwijanie w szkołach ponadgimnazjalnych poprzez wdrażanie innowacyjnego programu edukacyjnego. Projekt będzie realizowany w 20 placówkach z Wielkopolski.

Dzięki merytorycznie przygotowanym zajęciom młodzież zostanie uwrażliwiona na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. Praktyczne ćwiczenia na symulatorze starości oraz wózku inwalidzkim zwrócą uwagę młodych ludzi na przeszkody, z którymi codziennie borykają się seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnością. Nie zabraknie również spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy pokażą, że mimo niepełnosprawności doskonale sobie radzą i osiągają spore sukcesy. Wśród nich będą My założyciele Fundacji Wózkowicze - Agnieszka Kubicka i Sebastian Mankiewicz.

 

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu udzielonemu w ramach dofinansowania ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt potrwa do 30 czerwca 2017 roku.